harrypotter.org

Forum poświęcone stronie harrypotter.org.pl


#1 2009-02-28 18:17:26

Leah Lovry

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 30
Punktów :   
Zainteresowania: książki, podróże, fanfiction:)

Inspiracje

Czym się inspirujecie pisząc? Skąd bierzecie pomysły na opowiadania? Mnie wena nachodzi w najmniej spodziewanych momentach. Nie mogę po prostu usiąść przed laptopem/kartką i powiedzieć sobie teraz coś napiszę. Po prostu tak nie potrafię. Pomysły na opowiadania nachodzą mnie często kiedy gdzieś idę, jadę autobusem. Dużą inspirację czerpię z muzyki. Kiedy gram, często przestaję myśleć o nutach i zatapiam się w myślach o moich bohaterach, wymyślonym świecie (i dziwić mi się, że kiedy się wreszcie ocknę, przerywam i nie wiem, w jakim momencie skończyłam...). Dużą inspirację czerpię też z życia. Przenoszę niektóre realne wydarzenia do magicznego świata, zastanawiam się, jak w danych sytuacjach zachowaliby się moi bohaterowie. (Kiedy jestem w jakiś bardzo stresujących sytuacjach wyobrażam sobie, że to nie ja, tyko moi bohaterowie to przeżywają...)
Podsumowując, nawet, jeśli wiele z moich opowiadań nie doczeka się spisania i opublikowania, to jednak moi bohaterowie gdzieś tam żyją i nie pozwalają mi o sobie zapomnieć mając nadzieję, że kiedyś znajdę chęci i czas, by to wszystko dokładnie opisać (naiwni...)


- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT, rzekł Śmierć, POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.

Offline

 

#2 2009-03-01 14:55:06

Circus

Komentator

Skąd: Forks
Zarejestrowany: 2009-02-28
Posty: 21
Zainteresowania: Muzyka,taniec,książki,wampiry
Wiek: 15

Re: Inspiracje

Ja inspirację czerpię z innych książek, a także ze swoich snów. Najczęściej piszę w nocy na laptopie, siedząc na parapecie i patrząc w gwiazdy. To mnie uspokaja i pomaga mi pisać. Często słucham też klasycznej muzyki, która pozwala mi się zrelaksować. Pracuję nad własną książką, a do niej inspirację dała mi seria ,,Zmierzch". Mam nadzieję, że moje sposoby nie zawiodą i że za kilka lat znajdę moją książkę w księgarni


Wszystkie oczy skierowane na mnie na środku ringu- Po prostu cyrk!
Gdy przecinam batem, wszyscy się potykają- Po prostu cyrk!
Nie stój tak, podążaj za mną! Pokaz mi co potrafisz,
Wszyscy idziemy, mozemy stworzyc tu parkiet- Po prostu cyrk!

Offline

 

#3 2009-03-01 17:31:50

Panna N.

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 22
Punktów :   
Zainteresowania: Nieudolne próby pisania.

Re: Inspiracje

I tego ci życzę Circus Dasz mi swoją książkę z autografem, co ty na to?? A najlepiej będzie, jak podpiszesz się hurtowo. Na wielu kartkach. Będę później mogła otworzyć sklepik, z twoimi autografami i zostanę miliarderką.

Ja inspirację, czerpie z... Właściwie z wszystkiego. Czasem z muzyki, z obrazów, z innych książek, z życia.
Najogólniej... Wszystko co mnie otacza jest wenotwórcze. A ja sama jestem wenożercza. Niestety moim tworom, brak do ideału, miliardów lat świetlnych. Więc raczej nie mam co liczyć, na wydanie książki, czy choćby opublikowanie jej w Internecie.

Offline

 

#4 2009-03-19 17:54:23

Parvati Patil

Autor Pamiętnika

Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 46
Punktów :   

Re: Inspiracje

Ja inspirację z życia czerpię. Życie pokazuje sytuacje, w których postawić mogę bohaterów, dzięki czemu opowiadania są realistyczniejsze.Książki, muzyka, marzenia, wyobraźnia, życie- oto moje inspiracje.

Offline

 

#5 2009-03-20 21:31:56

Sweet_lady_xB

Komentator

Skąd: Zasiedmiogórogród
Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 41
Punktów :   
Zainteresowania: książki, muzyka...
Wiek: 15

Re: Inspiracje

Inspiracja? Wena?
Czasami nachodzi mnie niespodziewanie, czasami wychodzi z kąta, powoli człapie w moją stronę. Czasem siadam przy biurku i myślę... o różnych rzeczach, które mi się przytrafiły bądź wymyślam opowiastki w swojej wyobraźni, a potem przelewam to na kartkę.


`Każdy z nas jest wyjątkowy.

Offline

 

#6 2009-03-28 15:20:19

Ann-Britt

Autor Pamiętnika

Zarejestrowany: 2009-03-02
Posty: 37
Punktów :   
Zainteresowania: Muzyka, książki, filmy
Pamiętnik: Romildy Vane
Wiek: 16

Re: Inspiracje

Mi to tak to samo z siebie wychodzi. Jak się zmuszę już do napisania czegokolwiek (a widzcie, że jestem STRASZNIE leniwa), to piszę, póki mam ochotę. Wtedy jakby na bierząco wymyślam to, co chcę przedstawić.

Offline

 

#7 2009-04-02 18:25:44

Parvati Patil

Autor Pamiętnika

Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 46
Punktów :   

Re: Inspiracje

Muszę przyznać, że mam podobnie do Ann- w sumie nie mam czasu, by siedzieć i rozmyślać nad notką- po prostu otwieram Worda i piszę na bieżąco, wena sama przychodzi po kilku minutach...A zresztą, wena...
Nie uważaciem że wena to nie natchnienie, a raczej kaprys? jakoś do takiego wniosku doszłam ostatnio...

Offline

 

#8 2009-04-04 12:00:06

Ann-Britt

Autor Pamiętnika

Zarejestrowany: 2009-03-02
Posty: 37
Punktów :   
Zainteresowania: Muzyka, książki, filmy
Pamiętnik: Romildy Vane
Wiek: 16

Re: Inspiracje

Nie, nie, wena to raczej taka wewnętrzna ochota na pisanie

Offline

 

#9 2009-05-30 10:27:34

Parvati Patil

Autor Pamiętnika

Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 46
Punktów :   

Re: Inspiracje

Haha xD Nieźle ujęta, Ann

Offline

 
Forum czytać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragonslayers.pun.pl www.forumgsm.pun.pl www.asgdt.pun.pl www.vue.pun.pl www.hb.pun.pl